Головна
/ Блог / Як виростити успішного стартапера
15 August 2022

Як виростити успішного стартапера

Основна мета стартапу – створення нового або вдосконалення вже наявного продукту.

Сучасні підлітки, котрі активно цікавляться сферою IT, звичайно ж, знають, що таке стартапи і навіть мріють стати тими підприємцями, які створюють нові продукти. Чи можливо з боку батьків якось посприяти тому, щоб дитина виросла у успішного стартапера? Які якості в ньому потрібно розвивати та чому приділити особливу увагу? Розповідаємо докладно.

Діти покоління Z та їх позитивні сторони

Сучасні підлітки та діти відносяться до покоління Z. Вони відповідальні, здатні обробляти багато інформації, при цьому вміють виділяти важливе та другорядне. Ці хлопці усвідомлено ставляться до своїх бажань та цікавляться екологічними проблемами. У той самий час вони уявляють свого життя без гаджетів, оскільки познайомилися з нею від народження.
За офіційними даними, понад 60% підлітків шукають способи самостійно заробити гроші. Причому майже 30% вже набули такого досвіду. Чимало дітей готові заробляти самотужки і розумом вже у 9-10-річному віці.

Майбутні стартапери: які навички та знання їм потрібні

Якщо хочеться, щоб дитина мала можливість у майбутньому реалізувати себе як успішний стартапер, важливо, щоб вона опанувала такі знання та навички:

  • “м’які” навички або soft skills – вони не пов’язані з певною професією, але допомагають людині добре виконувати свою роботу. До них відносять креативне мислення, підприємницькі навички, самомотивацію, стійкість до стресів, комунікабельність, вміння працювати з інформацією;
  • знання мов програмування та інші IT-навички – найпростіше записатися на курси програмування для підлітків, молодші школярі можуть спочатку освоїти робототехніку або програмування на Python;
    фінансова грамотність – вже з маленького віку дитини потрібно вчити поводитися з грошима, робити перші накопичення, осмислено підходити до витрат та покупок;
  • англійська мова – гарний рівень англійської дозволяє активніше розвиватися, вчитися та просувати свій продукт на міжнародному ринку;
  • наука – саме талановиті, розумні та всебічно розвинені люди здатні успішно розпочати бізнес із нуля лише на власній ідеї.

Сучасним дітям для успіху важливо бути завзятими та досягати конкретних результатів, бути лідерами та вести інших за собою, вчитися на своїх помилках і ніколи не здаватися. Їм треба вчитися креативити, виступати, продавати, просити допомоги. Вони повинні хотіти та вміти заробляти гроші.
Щоб виростити майбутнього стартапера, батьки повинні слухати та чути свою дитину, вивчати, чим їй подобається займатися, цікавитися, з якою метою вона це робить і який результат хоче отримати. Підтримуючи дітей у їхніх прагненнях, ви робите дуже багато для їхнього успішного майбутнього.