Лідерство – це властивість особистості, що дозволяє людині успішно керувати як собою, а й іншими людьми. Зараз це цінний ресурс, тому багато батьків прагнуть зробити зі своїх дітей лідерів.
Щоб дитина в майбутньому була шановною і сильною, відбулася в житті, варто спробувати розвинути в ній лідерські здібності. Розглянемо п’ять порад, як це зробити.
Можливість самовираження
Якщо думкою дитини не цікавляться, ніхто не бере до уваги те, що вона думає, лідера з неї не вийде. Він має навчитися висловлювати свою думку. Важливо обговорювати із сином чи донькою різні теми, запитувати його думку, щиро цікавитися тим, що відбувається у школі. Також дитина може брати участь у ухваленні якихось сімейних рішень. Спочатку це можуть бути прості ситуації, наприклад, що приготувати на вечерю чи якийсь фільм разом подивитися.
Почуття відповідальності
Дитина має вміти брати на себе відповідальність. Можна виділити йому ряд домашніх обов’язків, що відповідають віку: полити квіти, вигуляти собаку, помити посуд тощо. Так у дітей розвивається впевненість у собі, самостійність, відповідальність. Ці якості є основою лідерства.
Заняття на розвиток лідерських якостей
Плавання, музична школа, танці, It-школа для дітей або інші заняття – це можливість розвивати у дитини дисципліну, навчити її взаємодіяти з іншими людьми, виявляти до них чуйність, ефективно працювати в команді. Позакласні заняття показують школяру, як досягати поставленої мети. Це корисно для майбутнього.
Шлях до мети
Покажіть дитині, що можна поставити конкретну мету та рухатися до неї невеликими кроками. При цьому важливо хвалити його за проміжні досягнення, разом аналізувати невдачі, якщо вони траплятимуться, та отримувати з них уроки. Коли школяр ставить собі за мету і досягає її, він вчиться вирішувати проблеми, освоює тривале планування, стає більш впевненим до себе.
Пошук рішень
Багатьом дітям часом складно подолати певні завдання. Головна помилка батьків у тому, що вони дають можливість своєму чаду спробувати самостійно вирішити проблему. Вони втручаються і роблять усе за нього. Правильний варіант – дати дитині спокій, дати їй свободу діяти самому, а потім обговорити з нею проблему і подумати, як можна було б вчинити по-іншому.
Крім цих порад, батькам важливо говорити про свої цінності, показувати дитині добрий приклад, заохочувати його брати участь у командній роботі, розвивати навички планування, виховувати хоробрість. Лідерські якості підвищать успішність у школі та налагодять стосунки з оточуючими.