Головна
/ Блог / Онлайн чи офлайн: як краще вивчати програмування
7 March 2023

Онлайн чи офлайн: як краще вивчати програмування

У зв’язку зі стрімким розвитком IT-технологій багато дітей та підлітків зацікавилися програмуванням.

Це не тільки захоплююче та відповідає сучасним трендам, але ще й надає можливість знайти гідну роботу в майбутньому, стати затребуваним фахівцем та добре заробляти. Якщо прийнято рішення пов’язати життя з ІТ, слід уважно обирати ІТ курси.
Курси програмування поділяються на онлайн та офлайн. Кожен варіант має плюси і мінуси, з якими важливо ознайомитися, перш ніж розпочинати навчання.

Навчання програмування в офлайн-форматі

Офлайн-курси – це традиційний варіант навчання. Вважається, що вони більше дисциплінують дитину і не дають їй розслабитись. Школу краще шукати за місцем проживання, щоб підліток не витрачав багато часу на дорогу.

Основні переваги навчання на офлайн-курсах програмування:
матеріал засвоюється швидше, оскільки задіяні слухова, зорова та асоціативна пам’ять, а також моторика;
можна відразу отримати відповіді на запитання, що цікавлять – викладач завжди поруч з дитиною;
учні як отримують корисні знання, а й заводять нові знайомства;
заняття дисциплінують, допомагають здобути досвід вирішення поширених завдань.
Офлайн-заняття мають свої недоліки. Дітям доводиться витрачати час на дорогу, а батьки мають бути готові платити більшу суму за заняття, ніж на онлайн-курсах.

Онлайн-курси програмування

Школа програмування онлайн – не менш популярний останнім часом варіант, як навчитися на програміста. Такі курси теж дають достатній обсяг знань та навичок. А ще вони дозволяють заощадити час на пересуванні містом. Це важливо, якщо дитина відвідує інші секції або серйозно завантажена шкільною програмою.

Плюси навчання в онлайн-школі програмування:

  • вартість занять нижча, ніж при офлайн-навчання;
  • можна вчитися у зручний час у будь-якому місці – навіть якщо в місті немає школи програмування, для онлайн занять це не відіграє жодної ролі, головне – мати комп’ютер та доступ до інтернету;
  • економія часу – при офлайн-заняттях доводиться витрачати час на дорогу, тоді як онлайн дозволяє зберегти близько 1-2 годин на інші корисні справи або відпочинок;
  • знайома обстановка та розслаблююча атмосфера – гарний варіант для сором’язливих дітей.

Якщо хочеться, щоб підліток не лише навчався, а й соціалізувався, варто обрати офлайн-формат навчання програмуванню. Але якщо у дитини вже щільний графік, їй вистачає спілкування в школі та інших секціях, є сенс подумати над онлайн-курсами для маленьких програмістів.