А от зараз і спробуємо у цьому розібратися. Дійсно, дуже часто ми читаємо чи чуємо про те, що дітям не можна проводити за комп’ютером багато часу. Особливо дістається іграм – вони, мовляв, в принципі нічого корисного дати дитині не можуть, а тому апріорі заслуговують на різного роду хейт. Однак часи змінюються – діти XXI століття з найменших років користуються гаджетами. Чи можемо ми заперечувати на цей прогрес і, забравши у дитини телефон, планшет чи комп’ютер, примушувати її гратися палкою? Очевидно, що ні. І очевидно, що й не треба.
Натомість ми можемо спрямувати захоплення дитини електронікою у потрібне русло. Але про все по порядку.
Загалом існує два види комп’ютерних ігор – розважальні та навчальні. Розважальні або екшн-ігри — це шутери (від англ. shoot — стріляти), платформери (від англ. platform game — гра, де персонаж перестрибує на різні платформи) та файтинги (від англ. fight — битися, боротися). Такі ігри вимагають швидкості реакції та координації рухів рук і очей.

Своєю чергою, навчальні комп’ютерні ігри, зазвичай, призначені для розвитку якоїсь конкретної навички. Наприклад, для вивчення літер, певної математичної дії або розвитку робочої пам’яті.
Останні за багатьма показниками у якійсь мірі поступаються розважальним – графікою, звуком і т.д. Однак мають переваги – так, саме ігри для навчання допомагають дітям із певними розладами. До прикладу, у школах США на уроках достатньо активно використовуються ігри для розвитку пам’яті у дітей із синдромом дефіциту уваги з гіперактивністю.
Що ж стосується розважальних ігор, то можна цілком упевнено говорити, що вони допомагають розвивати уміння перемикатись між завданнями, виявляти дрібні предмети та фокусуватись тривалий час на чомусь одному. Не так і погано, погодьтеся.
Плюс, ще одним позитивним ефектом від розважальних комп’ютерних ігор є навичка планування, адже для того, аби мати успіх у грі потрібно навчитись прогнозувати наслідки своїх дій та стратегічно мислити. А якщо гра динамічна, то рішення доводиться приймати досить швидко. І що важливо – усі ці вміння працюють не лише у віртуальному світі, а й переносяться в реальне життя.
Однак це ми говоримо про процес самої гри, а як щодо процесу розробки комп’ютерних ігор? Погодьтеся, якщо ви зацікавите цим дитину, такі уміння більш, як позитивно вплинуть на її майбутнє.
А Онлайн-школа Академія професій майбутнього вам у цьому допоможе. Обирайте потрібний курс – як от курс Game dev – і вперед!
Наші досвідчені викладачі на 100% зацікавлять дитину програмуванням та навчать тій базі, яка дозволить у майбутньому швидко і правильно зорієнтуватися у складному світі професій.
Дізнатися, як створюється дизайн ігор, зможуть як геймери зі стажем, так і аматори. Всі слухачі отримають цінні знання в області моделювання, створення графіки, програмування і дизайну ігор.
Фахівці Академії допоможуть освоїти такі популярні програми, як: Flash, Photoshop, Unity 3D, бо ж викладачі розробляють цікавий і максимально інформативний навчальний план, який включає як теоретичні уроки, так і практичні заняття.
Тож поспішайте за знаннями і більше того – поспішайте за щасливим майбутнім!