Головна
/ Блог / 5 важливих порад, як підготуватися до ЗНО
4 December 2021

5 важливих порад, як підготуватися до ЗНО

ЗНО – зовнішнє незалежне оцінювання, яке проходить у вигляді тестів. Таке тестування обов’язково проходять випускники шкіл України. Кожен бажаючий продовжити навчання у вищому навчальному закладі не може обійти стороною ЗНО. Діти посилено готуються до тестів весь випускний клас, а деякі починають ще раніше. П’ять порад допоможуть пройти цей життєвий етап без поразок.

Починайте готуватися заздалегідь

Для успішного складання тестів потрібне повторення пройденого з 5 по 11 клас матеріалу. Згадати все за пару місяців до ЗНО нереально навіть для тих, хто навчався на «відмінно». Починати підготовку найкраще в 10 класі або хоча б на початку 11-го.

Важливо зосередитися на тих предметах, які стануть в нагоді в подальшому навчанні. Крім обов’язкових української мови і літератури, математики або історії України, майбутнім медикам доведеться повторювати матеріал з біології, а потенційним перекладачам – з англійської мови та ін.

Визначтеся з форматом підготовки

Багато школярів вважають, що впораються з підготовкою до ЗНО самостійно. Зазвичай це вимагає більше часу і сил, ніж робота з учителем. Потрібно бути відповідальним, організованим і дисциплінованим, інакше результат буде невтішним.

Альтернатива самостійних занять – уроки з репетитором або курси з підготовки до ЗНО в Києві. Перші більш дорогі, другі дають відмінний результат при відносно невеликих витратах. Ідеальний варіант – відвідувати курси і повторювати матеріал вдома.

Постійно вирішуйте тести

До проведення ЗНО потрібно вирішити якомога більше тестів. Так вийде «набити руку» і підвищити впевненість в собі. Не варто обходити увагою і минулорічні тести. Вони покажуть реальний рівень знань, вдасться пізнати свої помилки і те, що потрібно підучити.

Підпишіться на групи по підготовці до ЗНО

У спільнотах можна знайти фільми і відеоуроки з навчальним матеріалом і пізнавальними доповненнями. Більшість таких відео короткометражні та дозволяють легше запам’ятати інформацію. У групах періодично публікують і короткі тести: їх можна проходити онлайн. Правила, таблички, систематизований матеріал у вигляді міні-підказок – все це є в інтернеті.

Знайдіть «суперника»

Добре мотивує підготовка наввипередки – найкраще «зубрити» разом з другом. У процесі повторення матеріалу можна задавати один одному питання, обговорювати незрозумілі моменти, знаходити істину в суперечках.

Головне – не панікуйте і не бійтеся. Досить докласти трохи зусиль – і все обов’язково вийде!