Головна
/ Блог / Підлітки і інтернет: 4 правила, які потрібно запам’ятати
17 May 2023

Підлітки і інтернет: 4 правила, які потрібно запам’ятати

З маленького віку діти знають, що їм не можна розмовляти з незнайомими людьми, гратися з сірниками, а дорогу можна переходити тільки на зелений колір світлофора.

Батьки багато часу і сил приділяють тому, щоб навчити дітей правилам безпеки, але часом забувають, що такі правила існують і для інтернету. Що потрібно запам’ятати підліткам, щоб не потрапити до рук шахраїв або не підхопити комп’ютерний вірус?

Не можна завантажувати програми з сумнівних ресурсів

Завантажити в інтернеті шкідливу програму нескладно. Вона може вкрасти особисті дані, розіслати спам і навіть заблокувати комп’ютер. Якщо дитина маленька, найпростіше обмежити її доступ до налаштувань. Старшим дітям слід розповісти, що завантажувати програми можна з офіційних сайтів, а відкривати незнайомі файли не можна.

На комп’ютері повинен бути встановлений ​хороший антивірусний захист. Важливо, щоб програма відстежувала і потенційні загрози.

Потрібно попереджувати Кібербулінг

Суперечка в коментарях і цькування – різні речі. Публічні образи, погрози, відредаговані особисті фото – все це можна віднести до кібербулінгу. Таких «співрозмовників» найкраще відразу блокувати. Потрібно пояснити підлітку, що при повторюванні агресії, залякування, примусу він повинен звернутися до батьків.

Дії дитини в інтернеті можуть мати негативні наслідки. Не можна викладати відверті фотографії або писати грубі пости, адже ці дані будуть зберігатися в інтернеті роками.

Приватне і геолокації – під забороною

Базові комп’ютерні курси для дітей – хороший спосіб навчити безпечно користуватися інтернетом. Діти дізнаються, чому сторінку в соціальній мережі потрібно зробити приватною і чому не можна додавати всіх в друзі. Якщо підліток мріє про блог, він повинен знати, чому ділитися занадто особистою інформацією небажано. Геолокації на фото краще відключити, щоб зловмисники не знали про місцезнаходження дитини. Персональні дані – фотографії документів, домашня адреса, номер школи – не можна викладати публічно.

Важливо використовувати надійний пароль

Прості слова або кілька цифр – це поганий пароль. Щоб його не зламали, пароль повинен містити 12-18 символів з цифрами, малими та великими літерами і знаками. Його не можна нікому повідомляти. Зберігати на комп’ютері ненадійно, краще записати або скористатися KeyPass. Для кожного сайту повинен бути свій пароль. Перш ніж вводити його, потрібно переконатися, що сайт справжній, а не обманка.