Навчитися програмувати хоче все більше дітей і підлітків. Одні записуються на курси програмування і справно відвідують заняття, інші віддають перевагу самостійному навчанню. Кілька корисних порад знадобляться новачкам, бажаючим займатися продуктивно.
Вибір мови програмування
Перша складність для новачків – визначитися з мовою програмування. Кращу вибрати складно – «всяк кулик своє болото хвалить». Кожна мова створена для вирішення певних завдань, при виборі варто орієнтуватися на свої потреби та побажання. Для початку потрібно зрозуміти, що хочеться створювати – ігри на Unity, сайти на CSS, HTML, JavaScript, бізнес-додатки на Java і т. п. Важливо знати і те, що деякі мови вивчити легше і швидше.
Метод поділу матеріалу на частини
Програмування можна вивчити за місяць – навіть найбільш просунуті комп’ютерні курси для дітей не зможуть втілити це в життя. Не варто хапатися за все відразу, так недовго зовсім відбити бажання вчитися. Найкраще використовувати метод дроблення матеріалу і вивчати одну тему в день, починаючи з основ і просуваючись далі до більш складних завдань. Важливо поєднувати теорію і практику – таке навчання більш ефективне.
Навчальні програми та ігри
Вивчаючи програмування за допомогою дитячих ігор, вийде набагато простіше засвоїти складний матеріал. Таке рішення буде корисно тим, хто «застряг» на певному розділі навчання і не може його зрозуміти. У спеціальних програмах та іграх подається спрощений матеріал, так що можна швидко розібратися з тією темою, яка спочатку здалася складною.
Розбір чужого коду
Приступивши до практичних занять, не завадить розібрати чужий код. Так можна перейняти досвід і отримати нові знання, зрозуміти помилки або правильне функціонування програми, поліпшити загальне розуміння програмування.
Корисні книги по програмуванню
Ще одна порада новачкам – не варто нехтувати якісною літературою на користь статей, відео та курсів. «Чистий Код» Роберта Мартіна, наприклад, визнаний класикою і «біблією» програмістів. Оскільки професійна література відразу виходить друком англійською, варто «прокачати» і його, інакше доступ до навиків книговидання буде зовсім не оперативним.
Курси програмування
Деяким новачкам самостійне навчання дається непросто: самому розбиратися в складній темі займає більше часу, ніж з досвідченим викладачем. Школа програмування – оптимальний варіант в цьому випадку. До того ж в групі вчитися простіше і цікавіше.