Головна
/ Блог / Як розвивати логічне мислення у дитини
29 March 2021

Як розвивати логічне мислення у дитини

Розвивати логіку у дітей найкраще вже з ранніх років. Ідеальний час – початкова школа, коли дитина готова вбирати в себе знання як губка.

Саме в цьому віці у нього формується абстрактне і логічне мислення. В майбутньому дитина, з якою активно займалися, зможе робити аналіз навколишньої дійсності, виявляти важливі моменти в великому обсязі інформації, розуміти причини і наслідки різних подій. Розвивати логіку у дитини допомагають і комп’ютерні курси: програмування позитивно впливає на мислення дітей. Крім цього, можна тренувати його різними вправами.

Пошук загального

Вибравши пару будь-яких предметів, потрібно попросити дитину знайти в них щось спільне. Це можуть бути апельсин і яблуко, дідусь і бабуся, книга і телевізор і т. п. З часом можна ускладнити завдання. Нехай він постарається назвати більше характеристик. Важливо приймати і нестандартні відповіді, адже це вказує на формування творчого мислення у дитини.

Подія і причини

Тут потрібно придумати подію і поставити дитині завдання виявити її ймовірну причину. Починати потрібно з простого і переходити до складного, наприклад, «застуда», «п’ятірка», «любов», «дощ» і т. п

Подія і наслідки

У даній вправі дитина повинна перерахувати не причини події, а його наслідки. Йому потрібно зрозуміти, що може трапитися після «потепління», «запізнення», «недоїдання», «прогулу», «порушення» і т.п.

Значні слова

Потрібно придумати шість слів, одне з яких буде достатньо загальним, наприклад, «місто». Інші слова, наприклад, «вулиця, транспорт, будинки, магазини, дерева» повинні мати з першим якийсь зв’язок, при цьому тільки пара слів буде найбільш значущими для «міста». Дитина повинна визначити їх і розтлумачити свою відповідь. Можна поміркувати з ним і підвести до правильного рішення, якщо він сам не справляється.

Данетки

Ця гра відрізняється цікавими умовами, через які вона й називається так незвично. Один гравець загадує будь-яке слово, а інший ставить йому навідні запитання, щоб відгадати його. Причому перший може відповідати або “так”, або “ні” і нічого більше. Данетки допомагають тренувати увагу, уяву і пам’ять, адже запам’ятати всі відповіді, скласти їх в єдине ціле і відгадати слово не так вже й просто для дитини. Одних вправ недостатньо для розвитку логіки. Математика, інформатика, робототехніка для дітей – відмінні предмети для поліпшення логічного мислення, яким теж варто приділити особливу увагу.