Головна
/ Блог / Комп’ютерні ігри для дітей: користь чи шкода?
15 February 2021

Комп’ютерні ігри для дітей: користь чи шкода?

Життя не стоїть на місці: світ технологій вдосконалюється кожен день. Здавалося б, ще вчора діти грали в «морський бій», малюючи в зошит у клітинку кораблі та «стріляючи» один в одного, «класики», стрибаючи на асфальті від одинички до десятки, «козаки-розбійники» або ж «війнушки», бігаючи по всьому двору з пластмасовими пістолетиками. Зараз же діти весь свій вільний час проводять за монітором комп’ютера, граючи в свої улюблені ігри, де віртуальний світ вабить необмеженими можливостями, й діти забувають про все на світі. В просторах інтернету можна знайти безліч інформації про те, що комп’ютерні ігри небезпечні для психіки дитини, приносять шкоду здоров’ю та можуть викликати комп’ютерну залежність. Чи правда те, що улюблена комп’ютерна гра завдає тільки шкоду молодому поколінню чи є все-таки користь від неї?

Шкода комп’ютерних ігор

Всім нам відомо, що якщо довгий час проводити за комп’ютерною грою, то може виникнути ігрова залежність, яка вимагає допомоги кваліфікованих фахівців і близьких людей. Основними критеріями, що визначають її, є:

  • небажання відволіктися від гри;
  • трата великих грошей на платні послуги в іграх;
  • забування про свої зобов’язання перед батьками;
  • відмова від здорового сну на користь проведення більшої кількості часу за грою;
  • нерегулярне, неправильне харчування, не відриваючись від комп’ютера;
  • сухість в очах, головні болі, болі в спині, затікання кистей рук;
  • нервозність, дратівливість, агресивність, напади страху, депресія.

На жаль, підлітки у віці 10-18 років більш уразливі до виникнення комп’ютерної залежності, оскільки у них ще зовсім незміцніла психіка. У порівнянні з дорослими, діти погано відчувають час. Вони думають, що пройшло всього кілька хвилин після того, як вони почали грати, але насправді кілька годин.

Користь комп’ютерних ігор

У всього є дві сторони, комп’ютерні ігри не виняток. Вони можуть приносити користь поколінню, що підростає. Комп’ютерні ігри:

1. Покращують навички читання

Граючи, дитина повинна бути дуже уважною. А як ми знаємо, гарна уважність сприяє поліпшенню навичок читання.

2. Покращують зір

Так, це дійсно так. Любителі комп’ютерних ігор мають хороший зір. Крім цього, гравці вміють не випускати з уваги п’ять об’єктів, а звичайні люди тільки три. Також доведено, що монітор комп’ютера не впливає на зір.

3. Покращують пам’ять

Існує велика різноманітність таких ігор, як ігри-запоминалки, які чудово підходять для розвитку пам’яті. Адже під час гри дитині потрібно запам’ятати та повторити почуте або побачене.

5. Покращують моторику рук

Маніпуляція з джойстиком, комп’ютерною мишкою та клавіатурою розвиває моторику рук у дитини.

6. Навчальні ігри

Також є велика кількість комп’ютерних ігор, за допомогою яких маленькі діти вивчають алфавіт і цифри, вчаться читати та рахувати, пізнають світ тварин і рослин, а також вивчають іноземні мови. Такі комп’ютерні ігри в захопливій, цікавій і простій формі піднесуть знання, подарують приємне проведення часу, а також допоможуть підготувати малюка до садка або школи.

Граючи в комп’ютерні ігри, діти навчаться приймати самостійні рішення, оцінювати ситуацію та вирішувати логічні завдання. Вони зможуть спробувати себе в різних професіях, визначити свої таланти та познайомитися з новими предметами, явищами і заняттями.

Підсумок про шкоду та користь комп’ютерних ігор

З огляду на всі переваги ігор, можна зробити висновок, що вони стануть відмінним помічником в процесі розвитку дитини. Можна сміливо використовувати їх, але головне не забувати про те, що для будь-якого віку існують певні часові норми, тобто, скільки часу дитина може проводити за комп’ютером, щоб не нашкодити своєму здоров’ю. Тому, щоб уникнути ігрової залежності та отримати тільки користь від комп’ютерних ігор, потрібно неухильно їх дотримуватися.

Грайте та створюйте комп’ютерні ігри з користю в Академії Професій Майбутнього!