Головна
/ Блог / Програмування для дітей, або навіщо ростити геніїв?
7 December 2020

Програмування для дітей, або навіщо ростити геніїв?

Введення високих технологій в процес навчання дітей – головне питання в системі освіти. Комп’ютерні курси для дітей на сьогодні не новина. Розвиток Інтернету та комп’ютеризація змушують вдаватися до оволодіння другої грамотності – програмування.

Виростити генія в IT-технологіях допоможе програмування та комп’ютерні курси для школярів. Чому ази програмування потрібно закладати дітям в молодшому шкільному віці, і якими способами це робити?

Навіщо потрібно програмування?

По-перше, розвиток і зростання електронних комунікацій призводить до попиту на IT працівників. Грамотні програмісти необхідні як великим компаніям, так і невеликим фірмам.
Ідеальні знання англійської мови, комунікабельність і динамічність не завжди залишать вас у виграші на співбесіді. Величезним плюсом у 21 столітті відіграють навички користування комп’ютером. Це дає можливість оволодіти навичками рахунку й основами логіки. Крім того, воно вчить дітей правильно планувати день і свої дії, застосовувати програмування C ++.

Топ ігор-навчалок, які навчать дитину програмувати

Kodable

Розробники цієї гри впевнені, що програмування для дітей доступне з 2 років. Навчитися коду, не знаючи букв, можна. Дитина ганяє по лабіринтах цікаві та веселі пики. Малюки освоюють способи складання програми, вказуючи послідовність своїх дій. Графічні рекомендації та підказки не вимагають навичок читання.

Kodable

Code.org

Сайт Code.org пропонує курси програмування для дітей. Будь-який чотирирічний малюк може почати гру, де буде крок за кроком навчатися в ігровій формі з мультиплікаційними персонажами. Рівні різної складності дають можливість навчитися створювати короткі програми.

Code.org

Lightbot

Гру можна встановити на планшет або смартфон. У ній маленькому роботу необхідно запалити лампочки в потрібних місцях, виконуючи команди. Дитині пропонується скласти шлях для робота, використовуючи прості команди. Важливо, щоб батьки пояснили дитині позначення картинок. Гра підходить дітям 4-6 років. Складніша версія складена для 9-річних дітей.

Lightbot

ПіктоМір

Гра розрахована на дітей дошкільного віку. Робот повинен зафарбовувати поля, а дитина складати алгоритм його дій. Підказки в грі графічні та не вимагають навичок читання. ПіктоМір доступний на комп’ютері та сучасних мобільних платформах.

ПіктоМір

Robozzle

Молодшим школярам пропонується скласти алгоритм. Стрілка повинна рухатися по пазлу. Гра підходить для вдосконалення навичок програмування та постійної практики.

Robozzle

Cargo-Bot

Гра для iPad пропонує дошкільнятам перекладати ящики з місця на місце, використовуючи меншу кількість ходів.

Cargo-Bot

CodeMonkey

Онлайн-гра для діточок пропонує управління веселою мавпочкою. З кожним рівнем необхідно використовувати отримані раніше знання, які допомагають формувати навички програмування. Команди вказуються піктограмами. Послідовність дій вказується рядками схожими на справжній код.

CodeMonkey

Scratch

Навчальна програма дає дітям можливість творчо підійти до програмування та складання алгоритмів. Призначена від 8 років.

Scratch

CeeBot

Гра спрямована на дітей старшого віку, які мають навички складання алгоритмів. Тут можна створювати свої програми, які сильно наближені до програмування C ++.

CeeBot

CodeCombat

Гравець вчить справжній код, вибираючи мову програмування та вирушаючи за кристалами. Підходить дітям з 8 років, які в кінці гри можуть стати готовими програмістами.

CodeCombat

Академія Професій Майбутнього пропонує дітям з 6 років зануритися в світ програмування та робототехніки на наших курсах. Ознайомитися з курсами Ви можете за посиланням.