Головна
/ Блог / Хто такий Python-розробник, що робить і де працює
15 August 2022

Хто такий Python-розробник, що робить і де працює

Програмісти-початківці в усьому світі обирають мову програмування Python (ПАйтон – саме так вимовляється назва українською). Це – високорівнева об’єктно-орієнтована мова програмування, що дозволяє переносити написані нею програми на абсолютно різні платформи без змін. Пайтон має величезну підтримку стандартних бібліотек динамічну типізацію та є безкоштовною у своєму користуванні. Google, Netflix, Instagram, Reddit використовують для потреб програмування саме її.

Python developer – хто це такий?

Такий спеціаліст поєднує у своїй професії кілька напрямків – він може виконувати обов’язки розробника програмного забезпечення, дослідника даних, веброзробника, інженера машинного навчання або штучного інтелекту або бути фахівцем з автоматичного тестування.

Python developer уміє:

 • писати ефективний, масштабований код Python
 • розробляти та створювати додатки і програми
 • інтегрувати рішення для зберігання даних
 • створювати інтегративні системи
 • інтегрувати орієнтовані на користувача елементи у різні програми.

Тому цілком очевидно, що розробник на Python повинен мати фундаментальні знання низки  базових понять, таких як змінні та типи даних, структура даних, обробка винятків, об’єктно-орієнтоване програмування, а також аналітика даних, візуалізація даних та статистика.

Не будуть зайвими навички в області машинного навчання, штучного інтелекту, нейронних мереж, систем керування версіями, а також – у сфері технологій розробки інтерфейсу сайтів (мова про HTML, CSS та JS).

Фахівець також повинен уміти інтегрувати різні джерела даних і бази даних в єдину систему і впроваджувати принципи проєктування для масштабованих додатків. Якщо Python Developer вміє налагоджувати та оцінювати надійність таких інструментів, як Selenium, і має базові знання про бібліотеки Object Relational Mapper, це буде його перевагами при працевлаштуванні.

Загалом же, технічні навички для розробника на Python включають знання про:

 • ключові основи мови програмування Python;
 • бібліотеки Python;
 • фреймворки, такі, як Flask і Django;
 • пакування, випуск і розпаковування коду;
 • інструменти керування версіями коду, такі як SVN, Git;
 • бази даних;
 • цикли, умовні конструкції й елементи, які керують порядком виконання програми.

Не слід зайвий раз, думаємо, говорити про те, що перспективи у спеціаліста подібного рівня – прекрасні, адже попит на Python-розробників спостерігається практично у кожному куточку землі. Тому якщо ваша дитина виявляє інтерес до гаджетів уже з ранніх років, то рекомендуємо всерйоз зайнятися цим.

Онлайн школа Академія професій майбутнього пропонує широкий вибір курсів програмування для дітей, серед яких – і програмування на Python для дітей.

Мови програмування, робототехніка, моушн-дизайн, розробка комп’ютерних ігор – базові знання із цих галузей дитина зможе освоїти в Академії професій майбутнього.

Мінімальний вік, з якого можна навчатися основам програмування – 10 років.

Онлайн курси з програмування в Академії професій майбутнього – прекрасна можливість прокласти дорогу своїй дитині у по-справжньому успішний світ IT. Не знехтуйте нагодою!