Головна
/ Блог / Секрети ораторської майстерності
6 December 2022

Секрети ораторської майстерності

Ораторська майстерність – навичка, без якої навряд чи буде вдалим хоч якийсь публічний виступ. Декому це дається легше, декому – складніше, але головне, звісно, не це. Головне те, що ораторству можна навчитися. Навіть коли вам здається, що ви – безнадійні і ніколи не переборете свій страх.
Ораторське мистецтво зародилося дуже давно – ще в часи Стародавніх Греції та Риму. І з тих пір постійно зазнавало змін. Але база залишалася незмінною – риторика як і колись має велике значення в житті людини, бо ж гарні оратори можуть досягти бажаних висот – від бізнесу до політики.

То на що ж варто звертати увагу при опануванні цього мистецтва?

Секретів насправді – багато. Ми ж хочемо зосередитися лише на деяких.

Робота над промовою

Промова – основа гарного виступу, і саме від того, якою вона буде залежить ваш успіх. Робота над промовою відбувається у кілька етапів:

 • зберіть інформацію та детально її вивчіть. Дуже важливо звертатися до декількох джерел для того, щоб розглянути питання з різних сторін. Оратора повинна відрізняти хороша поінформованість не лише у всіх актуальних новинах, але і в основних тенденціях всіх сфер життя людини. Приділіть вивчення інформації достатній час. На завершення цього етапу потрібно зробити структурування зібраної інформації.
 • подумайте над тим, як ви залучите аудиторію. Врахуйте свою цільову аудиторію – що їй цікаво, яка манера спілкування буде найбільш прийнятна.
 • визначтеся з метою свого виступу та не вдавайтеся до демагогії – її ніхто не любить. Саме тому потрібно навчитися ставити на чільне свого виступу ту чи іншу гостру проблему, яку необхідно вирішити. Її рішення – і є мета виступу, яка об’єднує аудиторію і оратора.
 • додавайте в промову своєї особистості – діліться власними думками, висловлюйте свою позицію.

Підготовка до виступу

 1. Відмовтесь від виступу з папірця. Якщо бажаєте, можете залишити на ньому тільки план і певні важливі моменти. Тож великого значення тут набуває гарна пам’ять, яку варто регулярно тренувати.
 2. Слідуйте структурі виступу – це надасть промові логічності та цілісності. Виділіть вступ, основну частину і висновок.Бажано приділити особливу увагу саме вступу, так як в цей момент починає формуватися ставлення публіки до оратора.
 3. Якщо можливо, заздалегідь ознайомтесь з майданчиком для виступу, обговоріть моменти стосовно мікрофонів, води і т.д.
 4. Потурбуйтесь про свій зовнішній вигляд. Оратор завжди повинен виглядати охайно, тому що зовнішній вигляд – це перше, на що звертає увагу публіка.

Ораторами не народжуються – ними стають. Але чим раніше ви почнете розвивати цю важливу навичку.
Бажаєте, аби ваша дитина змалечку пробувала себе в ораторстві?
Курси ораторського мистецтва в Академії професій майбутнього – ключ до успіху.
Закінчивши курси з риторики для дітей, ваші син чи донька:

 • стануть упевненішими в собі
 • набудуть відкритості та розкутості
 • поліпшать артикуляцію та дикцію
 • розвиватимуть фантазію та пам’ять
 • зможуть брати участь у кастингах та кінозйомках

Принципово важливим є той момент, що на курсах з ораторської майстерності ми не даємо теорію – все базується на практиці.
Ми пропонуємо комплексну програму занять: риторика для дітей середнього і старшого шкільного віку – від десяти до шістнадцяти років. Досить освоїти ораторське мистецтво один раз, щоб володіти ним все життя. Наші викладачі вміють ефективно навчити кожного юного оратора.